Гуслянка по гуцульськи.

Гуслянка по гуцульськи.

 

Не дарма наші предки були фист здорові, бо їли вни все натуральне . Ба навіть тойже йогурт вни робили натуральний , а не те шо нинькі вам спродадуть в магазині. Ото ж про йогурт , а краще сказати по гуцульські - гуслянка. Де і коли з явилася закваска до гуслянки ніхто не відає, але теє бережеться так само ретельно , як і закваска хлібна .

Кожна газдині має те круглий рік під рукою , аби в зимку подати кулешку на картоплі варену і посипану бринзов, грибочками по мисливські і до неї обовязково гуслянку вже трішки кисловату , але від того ще більш поживнішу і смачнішу. А в особливих випадках , коли газда трішки прислаб після весілля , чи гулянки якої то газдинька подає йому кислої гуслянки наполовину з мінеральною водичкою Буркут , що набирають з джерела, коли є оказія їдучи в гори збирати , чи то грибики , чи гогодзи або афини. Як повідають газдиньки , що гуслянка так само , як і борщ , ніколи не виходить однаковий. Чи то залежть від молока , бо і маржинка теж не все має настрій , то й молоко різне . Але якщо дотримуватися одного і того самого рецепту то всеодно будеш мати смакоту , яку дітлаше буде пити із великим задоволенням , поки гуслянка ще молода і має солодкуватий присмак . Ото ж, маємо свіже молоко. Берімо приміром три літри і кипятимо на малому вогні не даючи утворитися пінці на молоці. Найкраща гуслянка з топленого молока тобто молоко має томитися на вогні не менше пяти хвилин . Далі відставити молоко вистуджуватися . От тут основне не пропустити момент коли можна додавати закваски . Можна скористатися спеціальними поварськими термометрами ( 35 - 40 град), а можна і по народному,- на відчуття . Молоко має бути ледь тепле якщо капнути на тильну сторону руки чуть вище запястя. Як тільки молоко остудилося, додаємо закваски, з розрахунку одну столову ложку з гіркою на один літр молока, легко перемішати в глиняному глечику і добре закутавши поставити в теплому місці на добу. Коли гуслянки готова , вона має дещо не дуже приємну для всіх консистенцію , злегка тягнеться , то щоб дітлахи не бридилися , перед подачею на стіл можна додати гогодзового або афинового варення і премішати поварським вінчиком щоб утворилася однорідна маса. То ж споживайте здорові !

Write a comment

Comments: 2
  • #1

    Юрій Кречуняк (Wednesday, 21 June 2017 01:44)

    Як для гуцула сторінка досить правдива і насичена добірними статтями. Дякую.

  • #2

    Андрій (Sunday, 08 October 2017 19:46)

    Написано "Гуцульські оповідки", а на ілюстрації в самій горі підстрибують два чи то словаки, чи то гуралі, але аж ніяк не гуцули.