Всі ці відео можна переглянути на Персональному сайті Василя Нагірного Нагірний Василь Григорович, Член Національної спілки журналістів України, обласної спілки кінематографістів, Всеукраїнської спілки краєзнавців, народився 27 липня 1958 р. у м. Коломиї. Після закінчення середньої школи № 5працював фоторетушером... Навчався заочно в Івано-Франківському педінституті. Працював у ЗОШ №1 (трудове навчання, валеологія, основи безпеки життєдіяльності). За сумісництвом працював на посаді завідувача відділу історії і культури у редакції газети "Коломийський вісник". Працював у редакціях газет "Вільний голос", "Вік", "Ділова газета". З 2003 року на науковій роботі в музеї народного мистецтва Гуцульщини і Покуття, за сумісництвом розпочав працю над телепроектом "Місто Кола - спадок предків" на ТРК НТК.

Біла елегія Карпат

Гей , покинь турботи в хаті

І до гурту приставай,

перед нами в білій шаті

Розгорнувся рідний край.

На лещатах мов на крилах

ловим кожну ясну мить

Тільки кров нам в жилах грає,

Тільки вітер нам шумить.

 

Роман Купчинський

0 Comments

Хто такі кашуби?

За легендами тут жили колись міфічні велетні столеви. Опісля тут осіло не менш загадкове племя - Кашуби. Один з найдавніших та найколоротніших народів речі Посполитої.

0 Comments

Історія туризму, спорту та мисливства Карпат

Околиці Ворохти,Яремчі, Буковелю - нині відомі туристичні курорти Карпат. Здається малоймовірним, що свою славу серед європейців вони здобули понад століття тому. Змінилися тільки динаміка , декорація і самі люди.

 

0 Comments

Там де сходить сонце

Там де сходить сонце

 

Загалом не складає ні для кого таємниці, що найкращі виноробні традиції культивуються в гірській місцевост , зокрема тут , на західних схилах Закарпаття в передмісті Берегово.

1 Comments

Татарів

ТАТАРІВ

 

Мабудь саме так , у час створення землі , величаво і урочисто  виглядали Карпатські Горгани. Відтоді багато віків минуло , але з поколінні до покоління , горяни переказують легенду про те , як на березі річки Прут , під горою Хом'як, постало одне з поселень.

0 Comments

Санітарний літак.

В ті квітневі дні, року 1944 на південь від Коломиї, в районі ріки Прут було збито один поштовий та ще сім німецьких санітарних літаків. За кожним з яких стоїть своя історія і досі не розкрита.

0 Comments

Ковалівка.

Наші далекі предки були вельми романтичного складу люди, коли для проживання обирали місця з яких довколішній світ відкривався немов на долоні. На межі 14-15століть за 14 кілометрів від Коломиї, на цьому пагорбі звели перше поселення гуманські ковалі

0 Comments

Яремче

яремче

 

0 Comments

Вузькоколійки   забутий світ Карпат

вузькоколійки КарпатПослуговуючись давніми АвстроУгорськими картами та покладаючись на сучасні дослідження австрійця Вольфрама Венделіма починаємо нашу подорож з містечка Вигода  Долинського району Івано-Франківської області.

0 Comments

Забута європейська співачка з Прикарпаття Ірина Яросевич

Забута європейська співачка з Прикарпаття Ірина Яросевич

Відома колись естрадна співачка Ірени Андерс , але мало кому відомо , що її справжне прізвище Яросевич , а її доля тісно повязана з Україною і Прикарпаттям зокрема. У фльмографії В Нагірного ...

0 Comments

Старе Село Пустомитівський район

Старе Село Пустомитівський район 

У цій мальовничій долині мало що змінилося протягом останніх століть . Там , як і раніше живуть люди , предки яких селилися на цих пагорбах від найдавніших часів . Про це говорить сама назва поселення .Щоби пантрувати підступи до Львова було вирішено тут спорудити величезне оборонне укріплення . Точної дати побудови замку так і не встановлено , як і не встановлено його будівничого . А тому промандруймо і більш детально оглянемо Старе Село разом з В Нагірним .

</

0 Comments

У Стрийськім парку

Стрийськbq парк

У Стрийськім парку ми сі здибали з тобов

У моїм серці сі зашкробала любов .

 

Історія цього оазису , що розкинувся більш , як на 50 гектарах майже в середмісті Львова сягає тих часів коли тут буяли ліси , а за княжих часів мабудь ведено мисливське господарство на що вкзують назви колишніх урочищ довкола парку - Козільники , Зуброва ,Сокільники .

0 Comments

Шешори

Шешори

Я так люблю вас ,дорогі Карпати

Коли ранковий стелиться туман .

І в горах ніжний запах рути - мяти

Мене пянить мов той дурман .

Люблю дивитись я на бистрі ріки,

Що так бурхливо в далечінь пливуть.

І хвилі Пістиньки немов трембіти

Мелодії для серця виграють .

0 Comments

Обертин   містечко в низині

Обертин містечко в низиніНа лівому березі Дністра стоять тернопільські села .Ми стоїмо на північній околиці обертинщини , це одне з найвищих місць частково створене людськими руками . Сивий курган насипали на правому Дністровському каньоні запорожці армії Богдана Хмельницького та повстанці козацького полковника Семена Височана всередині вісімнадцятого віку коли тривало народне повстання по всій ненці Україні .

0 Comments

Подорож Дністром

Дністер . Велична історія придністровських міст описана в фільмографії В. Нагірного .Покинуті і ще нині живі , Забуті і що чекають свого відродження .Колись бурне судноплавство , а нині тільки спомини .

0 Comments

Романтичне Закарпаття

Фільмографія В Нагірного занурює нас в розкіш середньовічних замків , вірність кохання , війни . Історична спадщина Закарпаття багата на події , що дожили і до сьогодення . Відвідавши раз ці місця , ти назавжди залишиш тут серце .

0 Comments

Берегове

 

Берегове. Мандри Закарпаттям.

 

 

0 Comments

Марківка   край соляних джерел

Марківка край соляних джерел Новий телефільм автора Василя Нагірного про поселення на Гуцульській Коломийщині, де найвища гора, найбільший водоспад, найглибші підземні комори соляних і цілющих джерел. Це гірське село називають Марківкою.

0 Comments

Тернопіль

Тернопіль Телепрограму про Тернопіль знімати легко - місто маленьке й доволі затишне, все, як кажуть, під рукою. Ви напевно закохаєтеся в це місто, як, власне, і автор нового фільму про нього...

 

0 Comments

Дрезден - місто королів

Дрезден Про сьогодення та про трагічне минуле одного із найкращих міст Європи - Дрездена розповідає нова телепрограма автора і журналіста Василя Нагірного. Він нещодавно повернувся з робочої поїздки Європою.

0 Comments

Косів   місто майстрів

Косів . Здавна тут люди проявляли свої творчі здібності . Та й не дарма . Серед цих мальовничих гір тільки такі і народжуються .

0 Comments

Карпатські ліжники

Карпатські ліжники . Тільки завдяки цим людям такий древній промисел дожив до наших днів

0 Comments

Львів

Перефразовуючи відомого письменника Ернеста Хемінгуея, автор нового фільму Василь Нагірний висловився: "Львів - це свято, яке завжди з тобою".

0 Comments

Львівська кава


Що найперше нам спадає на думку при згадці про Львів так це кава .
Ні де інде так не пропагується культура споживання справжньої кави .
Тут мода на каву зародилася ще на початку 18-ст., але часовий відлік кави з українським присмаком починається ще з 1683 р. завдячуючи Юрію Кульчицькому який отримав весь обоз турків після звільнення Відня від турків . Так почалася кавоманія поступово переходячи з теренів Європи до України , а саме до Львова .

0 Comments

Івано-Франківськ -Станіславів.

350 літ тому отримано першу письмову згадку згадку про перспективу створення ідеального місця сонця , яке одержало тоді Магдебурське право і імення йому було Станіславів .Є багато верссій що до утворення назви міста , але все ж таки більшість схиляються , що в назві міста все ж таки більш ймовірним  внука гетьмана Станіслава Ревери Потоцького - граф Станіслав Потоцький .

0 Comments

Язловець

Теперішній Язловець, що на Тернопільщині, на початку свого розвитку вільно конкурував зі Львовом. Нині це поселення, яке наче загубилося серед "золотих піль поділля", але й досі вражає окрушинами своєї монументальної архітектури. Про це дивіться новий документальний фільм журналіста, члена НСЖУ Василя Нагірного.

0 Comments

тисмениця

Наймолодше районне місто на Прикарпатті бо отримало цей статус 1986 р. Але перша згадка про нього сягає аж 1143 р.Багато відомих людей походять своїм корінням саме з цих теренів. Син Якоба Фрейда в майбутньому , Зігмунд Фрейд , відкрив нам таємниці лідської психіки , також народився тут в сім'ї торговця шерстью . Польскі , вірменські общини неабияк вплинули на архітектуру та хід історії цьго містечка .Але чомусь так повелося ще з давна , що основний промисел тут був хутряний , про що свідчить фабрика збудована понад 100 років тому яка і по нині справно функціонує

0 Comments

Богородчани

 

Архітектурна спадщина Богородчан поділяється на певні етапи . Перший і найдавніший з комплексjм домініканського монастиря , а поруч вже більш сучасна споруда початку століття. Наступним етапом є псевдо-гуцульська архітектура післявоєнних років .
На старому гербі Богородчан зображено кам'яний мур над яким здіймаються три вежі ще часів князя Романа Мстиславовича .Зведений місцевим бояром укріплений форпост на честь Богородиці , яка нібито врятувала його дітей , які заблукали в лісі .
Крім цьго існує ще багато версій походження назви Богородчан . Але про це вже детальніше в самій стрічці зафільмованій В. Нагірним .

0 Comments

Червоноград

Це місто ви не знайдете на карті . Колись на цих кручах постало місто , яке наші предки нарекли Червоноградом . Ще на мапі кати 15 віку можна побачити цю назву , але з приходом узурпаторства совєтів залишки фортифакаційних споруд розбирали на нівець

0 Comments

Велика Кам'янка

Велика Кам'янка Село засноване у часи Речі Посполитої. У XIX столітті мало статус містечка Коломийського повіту Королівства Галичини і Володимирії. Після радянської окупації західних районів України 1944 року, село відносилося до Коршівського району Станіславівської області, який пізніше був скасований, а село увійшло до складу Коломийського району Івано-Франківської області.

З 1930-тих років у селі існувала сітка Організації українських націоналістів (ОУН). Із січня 1946 до листопада 1947 у селі працював директором середньої школи Андрій Ющенко[2] — батько Президента України Віктора Ющенка. За даними архіву СБУ[3][4], «директор НСШ Велика Кам'янка Ющенко А. А. також надавав підпіллю ОУН матеріальну допомогу грошима і був симпатиком підпілля ОУН. Він добре знайомий з програмою ОУН і з колишніми націоналістичними організаціями: СВУ, БУТ, УВО.»>

 

0 Comments

Самбір

Самбір - насам перед - це осередок бойківщини про що свідчить музей розташований в найстарішому будинку міста . Тут народився і проживав видатний діяч А.Я. Чайківський . Тут і по нині дбайливо збережений камерний зал органної музики .

>

0 Comments

Жовква

Жовква -- давнє містечко на Львівщині. Його середмістя, здається, вмістилося б на долоні, де на кожному квадратному метрі якщо не історична пам'ятка, то архітектурний шедевр, як не музей, то кнайпа, що не крок то храм, що не постать то пам'ятник, що не зустріч - то відголосок віків...

0 Comments

Отинія

Отинія

Це містечко свого часу було столицею селянського повстання проти польської шляхти в Галичині, було осередком кількох нацменшин та віросповідань, воно мало різні назви, тепер це селище Отинія, що на Коломийщині.

0 Comments

Вижниця

Вижниця

Асоціації про містечко Вижницю, що на Буковинській землі, у кожного різні: хтось це поселення асоціює з колишнім прикордонним пунктом, для інших це насамперед, ВІА "Смерічка". Для автора нового телефільму про Вижницю Василя Нагірного цікаво все, що може бути цікавим для різних поколінь.

0 Comments

Таємниці гвіздецького костелу Діви Марії та Антонія

Таємниці гвіздецького костелу Діви Марії та Антонія

 

Селище Гвіздець, що на Коломийщині, відоме своїм величним, бернардинським костелом Діви Марії та Антонія, а ще цілою плеядою визначних діячів європейського масштабу різних національностей: український маляр Ярослав Пстрак, вірменський кінорежисер Єжи Кавалєрович, засновник українського товариства "Січ" Кирило Трильовський, польський композитор Станіслав Монюшко...



0 Comments

Чортків

Чортків - місто над рікою Серет в південній частині галицького Поділля, районний центр Тернопільської області. Характер міста — адміністративно-торгівельно-ремісничий. Тепер незначна промисловість: харчова, швейна; підприємства для обслуговування залізничного транспорту. До Чорткова приєднано село Синякове. Населення — 26,9 тис. осіб (2007). Понад 90 % — українці, національні меншини — росіяни, поляки, євреї, вірмени та ін.

0 Comments

Текуча: міф, кохання, вічність

Текуча: міф, кохання, вічність

Історія знатного іспанського графського роду Мастай де Феретті зворушлива, драматична і доволі несподівана з огляду на те, що одна з гілок родоводу веде на Західну Україну. Зокрема в гірське село Текучу, де позбавлена усіх привілеїв графиня Доротея Мастай де Феретті знайшла свій останній земний спочинок.

0 Comments

Надвірна

Надвірна

Городищем називають гору, яка ще з доісторичних часів велично доповнює міський ландшафт Надвірної... Цими кадрами й починається новий короткометражний, документальний фільм (12 хв.) журналіста каналу НТК Василя Нагірного. Мале місто з великою історією постає перед об'єктивом камери силуетами пізньосередньовічних замків, культових споруд минулої доби...

0 Comments

Монастирок

Ця унікальна споруда на Надвірнянському передмісті Коломиї цікава вже тим , що належить до найкращих зразків гуцульсько - покутської архітектурної школи та сакрального мистецтва в цілому .

0 Comments

Шешори

0 Comments

Хотинська фортеця і лицарські поєдинки

0 Comments

Вишнівець

Вишнівець

Вишнівець - селище міського типу, що на Тернопільщині. Відоме своїми історичними архітектурними памятками 17-18-их століть, які вдало гармоніюють з довколишнім природнім ландшафтом. Відтворити події сивої давнини спробував журналіст Василь Нагірний після своєї мандрівки по цих місцях.

 

0 Comments

Яблуницький перевал

Яблуницький перевал

Яблуницький перевал - останній найвисокогірніший топонім на мапі Івано-Франківщини. Далі вузький перешийок Закарпаття, ще південніше - Румунія. За спиятливої погоди звідси неозброєним оком можна бачити одну з найвищих румунських верховин - Вранчу, яка вряди-годи стає в епіцентрі підземних карпатських коливань. Однак, ближчою до нас є Говерла, а за нею, наче пуповиною "прив'язаний" гордий Піп-Іван своєю астрономічною обсерваторією, яка взимку нагадує білого слона...

0 Comments

Василь Нагірний- подорож Карпатами

Василь Нагірний- подорож Карпатами

За сприяння Генеральної дирекції "Укрзалізниці" та Львівської залізниці знімальній групі НТК вдалося здійснити давно омріяну поїздку Карпатами, коротко зупиняючись в Делятині, Яремче, Вороненко, Ясиня, Рахові і нарешті - Берлибаші. Автор програми "Червоної Руси - підкова золота" тележурналіст і ведучий Василь Нагірний. Крізь столітні тунелі й давні річкові мости ми проїдемо біля 200 кілометрів з Коломиї до держкордону з Румунією.

0 Comments

На гостини до Івана Миколайчука

На гостини до Івана Миколайчука

Село Чортория, що в Кіцманському районі на Буковині визначається прородними особливостями карпатського краю та пам'ятками садово-паркової архітектури. Усі ці місця тісно пов'язані з іменем знаменитого на увесь світ вихідця із Чорториї Івана Миколайчука - актора, режисера, кіносценариста, який став образом українського поетичного кіно. Про малу батьківщину митця і його родину розповідає новий фільм тележурналіста Василя Нагірного.

0 Comments

Межиріччя

Межиріччя

Межиріччя. Це поселення розкинулося між річищем Надвірнянської Бистриці та Дністром, які, власне, з'єднуються біля села Побережжя. Мальовничі околиці привернули увагу автора Василя Нагірного, який акцентував увагу не тільки на історії та пам'ятках природи, а й відкрив одну із болючих сторінок, які стосуються масового виїзду наших мешканців на заробітки...

0 Comments

Іван Миколайчук

Іван Миколайчук

Cела буковинської Гуцульщини мають свій характерний шарм, з яких чи не найбільше уславлена Чортория, що на Кіцманьщині. Адже саме звідси, "білим птахом з чорною ознакою", вилетів у світ Іван Миколайчук - геніальний український актор театру і кіно, істинний син цієї землі. Нещодавно тут побувала знімальна група каналу НТК. Автор і ведучий програми "Червоної Руси - підкова золота" Василь Нагірний пройшовся місцями пов'язаними з Івановим дитинством. Що з цього задуму вийшло, судити Вам.

0 Comments

Село Пістинь

Карпати. Село Пістинь

Село Пістинь розташовене на березі річки Пістиньки. Правої притоки Пруту. За легендою засноване монахами. Легенда розповідає, що поселенці, прийшовши сюди, побачили «...довкола пусто, жодної тобі людини за весь день переходу...». «Пусто тут безпечно тут, то ж піст триматимемо, щоб Бог благословив це місце на безпечне щасливе проживання...»

0 Comments

Мирослав Симчич

Мирослав Симчич

65 років тому, з 16 на 17 січня 1945-го, під Космачем відбувся бій між каральним підрозділом НКВД під командуванням генерал-майора Миколи Дергачова , з однієї сторони і стрільцями УПА "Березівської" сотні, під проводом сотенного Мирослава Симчича. Сили, звичайно, були нерівні, але вдало розміщені повстанці перемогли, розбивши наголо ворожу навалу, яка, до слова, збиралася вивезти на "білі ведмеді" довколишніх мешканців, за допомогу "лісовим хлопцям". Це нова телерозповідь з доробку журналіста каналу НТК Василя Нагірного.

0 Comments

Верховинські фрески

Верховинські фрески

Верховина - маленьке містечко - столиця великого гуцульського краю. Тут діють маленькі музеї, які принесли велику славу верховинцям

0 Comments

Таємниці печер у селі Кривче

Таємниці печер у селі Кривче

Село Кривче, що на півдні Тернопілля відоме своєю печерою, вірніше суцільними підземними лабіринтами із загадковими залами та гротами. Чимало таємниць криється у цих кам'яних саркофагах. Та окрім цього кривченського феномену тут ще є замок, який теж таїть в собі чимало легенд і бувальщин...

0 Comments

Княждвір

Княждвір

Яке поселення виникло раніше? Коломия, чи може сусідній Княждвір? Якщо літописних свідчень тієї доби до нас не дійшло, то достеменно відомо, що сіль, яка цінувалася на вагу золота, видобували і виварювали саме тут, на княждвірських схилах над Прутом, а вже у покутській столиці - Коломиї цю сіль складали та продавали, розвозячи її по світу. Якщо згодом Княждвір втратив славу солевидобутку, то тепер він відомий, як багатий резерват тису ягідного...

0 Comments

Телепрограма Cлобода

Телепрограма Cлобода Cлобода - мальовниче гірське село поблизу Коломиї (20 км.), яке на початку XX віку називали новою гуцульською Каліфорнією та Карпатським Баку, завдяки покладам нафти. Про масштабні розробки європейських підприємців, та "золотий вік" нафтових родовищ у Слободі, дивіться в новому фільмі тележурналіста, автора і ведучого Василя Нагірного.

0 Comments

Лопатин

Лопатин

Колишнє містечко Лопатин Радехівського району, що на Львівщині, володіє неоціненною архітектурною пам'яткою - це костел Непорочного зачаття Діви Марії XVIII ст. Автор проекту сакральної споруди знаменитий Бернардин Меретин, скульптор - Йоган Пінзель. Про історію лопатинської святині дивіться телепрограму Василя Нагірного із циклу "Червоної Руси - підкова золота".

0 Comments

Розкопки у селі Пшеничники

Розкопки у селі Пшеничники

Село Пшеничники, що на Прикарпатті, наче загубилося десь в загумінку урочища Чорної гори, звідки відкривається панорама на сусідні Івано-Франківськ та Тисменицю. А вже зовсім близько, там в долині відбуваються розкопки. Їх проводить обласна громадська організація "Меморіал". Вони відкопують понівечені скелети страчених під час сумнозвісних сталінських репресій... Про те, що призвело до національної трагедії - дивіться у новому документальному фільм Василя Нагірного, з циклу "Червоної Руси - підкова золота".

0 Comments

Манява

Манява Мальовниче село Манява розкинулося у міжгір'ї Горган. Особливості Манявського Скиту, довколишня гірська природа, його маловідомі сторінки історії, героїчна минувшина, архітектура і глибокий духовний світ, лягли в основу нової дослідницької роботи тележурналіста Василя Нагірного.

0 Comments

Обертин

Обертин Містечко

Обертин, що у Тлумацькому районі, на Івано-Франківщині розкинулося в природномувидолинку річки тихоплинної Чорняви. Довкола колишнього райцентру постають давно-історичні кургани та пам'ятні могили, які бережуть таємниці століть. Про це дивіться новий фільм тележурналіста Василя Нагірного.

0 Comments

Загадковий скансен Буковини

Загадковий скансен Буковини

Чернівці знамените не тільки своєю старою європейською архітектурою, в ньому є місця маловідомі і малознані. До таких відноситься скансен - музей народної архітектури і побуту під відкритим небом. Про його патріархальний уклад, архаїчний спосіб життя, побут і вірування довідувався наш журналіст Василь Нагірний.

 

 

0 Comments

300 спартанців

300 спартанців

Терени приколомийських сіл Товмачика, Іванівців, Княждвора стали плацдармом, на якому проводили бойові дії партизани сотенного УПА Михайла Москалюка "Спартана". Протягом десятка літ "спартанці" наводили жах на окупантів різних мастей. Захищаючи свою землю від зайд вони не здавалися живцем, так вчинив і їхній командир-герой. Ці події висвітлив у своєму новому телепроекті "300 спартанців" журналіст Василь Нагірний.

 

 

 

0 Comments

Львівська ратуша

0 Comments

Городище над Бистрицею

0 Comments