Всі ці відео можна переглянути на Персональному  сайті Василя Нагірного

Нагірний Василь Григорович, Член Національної спілки журналістів України, обласної спілки кінематографістів, Всеукраїнської спілки краєзнавців, народився 27 липня 1958 р. у м. Коломиї. Після закінчення середньої школи № 5 працював фоторетушером... Навчався заочно в Івано-Франківському педінституті. Працював у ЗОШ №1 (трудове навчання, валеологія, основи безпеки життєдіяльності). За сумісництвом працював на посаді завідувача відділу історії і культури у редакції газети "Коломийський вісник". Працював у редакціях газет "Вільний голос", "Вік", "Ділова газета". З 2003 року на науковій роботі в музеї народного мистецтва Гуцульщини і Покуття, за сумісництвом розпочав працю над телепроектом "Місто Кола - спадок предків" на ТРК НТК.

Гагарін, кукурудза, Запорожець

Його єпохальне сходження  почалося 1961року і запамяталося проривом у космос, кукурудзою, та автомобілем "Запорожець".



Дорога до храму

В житті людини багато є доріг, ми обираємо тільки одну з них, але і вона , неодмінно виведе нас до храму. Про багато вікову історію Михайлівської церкви розповідає Василь Нагірний.

Весняна феєрія

Саме в розквіт от такої весняної феєріі 24 березня року 1869 прийшла на світ жінка, яка започаткувала в Україні святкування дня матері. Це Олена Киселевська з дому Семенович , яка навіть в супуреч забороні чоловокі займалася активною громадською діяльністью.

Біла елегія Карпат

Гей , покинь турботи в хаті

І до гурту приставай,

перед нами в білій шаті

Розгорнувся рідний край.

На лещатах мов на крилах

ловим кожну ясну мить

Тільки кров нам в жилах грає,

Тільки вітер нам шумить.

 

Роман Купчинський

0 Comments

Історія залізниці в Коломиї

Історія залізниці Коломиї;

Минуло півтора століття , як токоїж вересневої днини відбувся перший проїзд парового локомотиву зі Львова через Станіславів, Коломию і до Чернівцців.Але в довоєнний час стереотип закиптявілого паротягу змінив ракетний стиль люкс торпеди. Оснащена потужними дизильними двигунами вона розвивала стодвадцяти кілометрову швидкість, рекорд не побитий до сьогодні.

Зі Львова до Коломиї торпеда долала за 2 години і 10 хвилин.І не секрет , що теперішній експрес долає цю відстань вдвічі довше Відомо також , що в ті часи ми випередили навіть Харків і Київ маючи залізничне сполучення.
1 Comments

Приборкувачі шалених швидкостей

Миловидні коломийські зарінки - царство матінки природи. Скільки ж тут , над Прутом, всього відюулося. Скільки здорових поколінь виросло. Памятають ці луги спортивну славу Коломиї. Минули роки. На місці кратеру мотодрому, де колись вирували пристарсті спортсменів і вболівальників, тепер править бал отруйний борщівник і наче на справжньому пасовищі абсолютно безжурно пасеться худоба. Але саме тут , ще якихось пятдесят років тому , на берегах Пруту , відбувалися перші чемпіонати України та всесоюзні змагання з мотогонок та мотоциклетного багатоборства.

 

 

0 Comments

Юноармійці крокують

ЮНОАРМІЙЦІ КРОКУЮТЬ

 

Що літа на цих приколомийських берегах Прута протягом 1970-их років активно діяли військово - спортивні табори. Саме так радянська система виховувала покоління юнних патріотів.В усіх навчальних закладах окрім восьмирічних шкіл вводилася обовязкова військова підготовка.Форму одяга вимагали стандартного зразка, без відзнак.На посаду военруків поступали колишні кадрові офіцери, які швидко наводили казарменний порядок на своїх уроках.

Але радянський устрій зазнав краху та на жаль в процесі побудови незалежної України не було створено загально державної патріотично - виховної інституції яка б займалася процесом становлення нової генерації українця. Наразі нам конче потрібно  щоб наше майбутне не гинуло на війні, щоби плеяда нова трималася гідно у снячні , мирній дні.

 

0 Comments

віче.

Старий годинник , на такій же давній Коломийській ратуші невпинно відлічує хвилини, години, доби, а з ними і всі вікопомні події, хронографом і свідком яких він був.

У час смертельної небезпеки , яка нависла над нашою державою ми пропонуємо вам провести історичні аналоги подій, які мали місце на нашій коломийській землі протягом останніх ста років.

.

1 Comments

Бульвар Лесі Українки

 

Бульвар Лесі Українки завже асоціювався з розлогою каштановою алеєю наповненою пахощами та повноцвіттям.

За різних ідеологічних міркувань та за різних окупаційних режимів , цю вулицю по різному називали і лише в один час її іменували просто Зеленою.Це діялося тоді, коли дерева були ще малими.

0 Comments

МЛИНИ КОЛОМИЯ -ІСТОРІЯ КОЛОМИЇ

Памятаю , як в Шепарівцях на млинівці була навіть кузня з отим колесом , І ми ходили стрибати у воду з того колеса . А коваль Терпелюк , майстер на всі руки , який і грав до того ж на скрипці , спокійною був людиною , наганяв нас аби не було біди . І завше мав час , коли б ми не зверталися з своїми хлопчачими проблемами . А риба яка водилася в млинівці . І пливла ота млинівачка тихенько поміж вербами вкриваючись легеньким серпанком туману вечорами і така краса була 

1 Comments

Перемога 1944-го

Ця історія Починалася тут , неподалік Коломиї, в селі П"ядики , на вулиці з дивною назвою- Семенівка.Від середини березня 44-го безкінечні валки біженців з осіб цивільних і деморалізованих військовиків вермахту та їх союзників під натиском радянських військ , прямували туди , за Прут , а далі за - за Карпати , на захід.

0 Comments

Коломийська поліклініка

На початку 20 століття на тодішній вул Шпитальній у будинку про який піде мова розміщувалися різні установи.Так будівля , що прилягає з південного боку , служила прихистком для убогих і калік , представників віри іудейської. Її фундаторам виступив німецький меценат барон Моріс де Гірш.Згодом , у 1913 році, з північного боку звели камяницю під назвою шпиталь ізраїльский.А вже з приходом советів тут було утворено поліклініку.

0 Comments

Я буду жити

Я буду жити

 

Мабудь так було продиктовано самою долею , що з цим затишним містом Коломиєю повязана одна з найдраматичніших сторінок в житті Івана Франка.

 

0 Comments

ТОРГОВИЦЯ

ТОРГОВИЦЯ

Яке найважливіше місце ми можемо назвати в місті ? Чи то ратуша ? Чи то візантійської архітектури церква ? Може й так . Але на превеликий подив наважливіше паралельне життя вирує не інакше , як на торговиці - місце , де можна придбати все,що душа побажає . Адже тут виставляється на продаж крам різних за своїми звичаями і вподобаннями люду . Хто з своїми вовняними ліжниками , чи то ковалі з реманентом для селян , вишиванки , гуцульска гуслянка , та все й не перелічити . То треба побачити і почути . Тут панує своя , особлива атмосфера , куди приходять і просто так - себе показати і на других подивитися .

0 Comments

Водохреща.

Водохреща.

Ще в поганські , дохристиянські часи українці обожнювали воду , шанували водойми та потоки , вірили , що у ріках живе "БОГ ВОДА" і усіляко його прославляли. В минулому столітті під час посвяченні води горяни Карпат стріляли з пістолів , відлякуюючи чи то вовків, чи то не чисту силу

0 Comments

Вандали. Коломия

 

Вандали. Коломия

 

На превиликий жаль тільки світлини і залишилися від колись величного Княждвірського храму середини 19-го сторіччя справжньої деревяної архітектурної перлини Коломийської Гуцульщини, яку партійні активісти спалили у тих же памятних 70-их.

 

 

 

0 Comments

Рекламне засилля й наше безсилля

Рекламне засилля й наше безсилля

 

Направду, Писанка , а не місто Але варто опуститися на грішну землю і ти наче поринаєш в полон рекламної продукції. Це людське творіння супроводжує нас усюди. Особливо на вулиці , крамниці , вона дратує , кричить , веде себе вульгарно і агресивно наче авторитарна, прагматична особа, яка вимагає рахуватися з собою.

 

 

0 Comments

золотий вік фонтанів м.Коломиї

золотий вік фонтанів м.Коломиї

 

Золотий вік фонтанів

Що є ознакою справжнього міста ? Це безперечно , його адміністративний статус . У кожному значимішому місті існують мікрорайони , розбиті на широкі , заповнені автотранспортом вулиці, од яких хочетьсч втекти в парки і сквери , де створено умови для т. зв. культурного відпочинку. А що ж то за свято душі й тіла , коли зелена оаза не вдекорована фонтаном ? Ще середнє покоління городян добре пам ятає , що після другої світової війни в різних районах Коломиї діяло чотири фонтани , які в літку вивергали каскади водних струменів на радість і втіху дорослих та дітей .

0 Comments

Цвинтар Коломия

Цвинтар Коломия

 

 

У ці перші листопадові задушні дні ми за давнім християнським звичаєм ідемо на кладовище провідати рідні могили, згадати добрі справи наших незабутніх предків Наше старе коломийське кладовище є тим наочним пам"ятником, який потребує чи не повсякденної опіки , особливо ось такої передзимової пори, коли природа дещо завмирає на довгі місяці.

 

0 Comments

автопарк Коломия

Автопарк Коломия

 

Відповідно до освоєння автомобільним транспортом наших доріг виникла потреба у навчанні водіїв. Таким основопложником інстукторської справи був у Коломиї Мілько Юрчишин, який проводив платні двомісячні курси для любителів авто і мото справи .Адже без таких спеціальних навичок дуже легко було створити прикре непорозуміння .Ще яких пів століття на цьому пагорбі , що в кінці вул. М. Грушевського простягалися поля , луки і сіножаті, які належали представникам коломийського деканату .До половини минулого віку ця західна околичність Коломиї називалася Надвірнянським передмістям, аж до поки тут рівно 50 літ тому не розкинулося справжнє автомобільне господарство .Цікава і довга історія в оповідці Василя Нагірного ведеться у фільмографії - Автопарк коломиї .

 

0 Comments

Коломийські дивізійники

Коломийські дивізійники

 

Коломийська одинадцята сотня за свій короткий період існування завже трималася разом , як на навачаннях, так і при першому і найважчому бойовому хрещенні під містечком Броди .Саме там, на Львівщині в середині липня 1944 року закінчився їх бойовий шлях. Там , уславивши себе мужністью , полягло чотири тисячи наших краян .

 

0 Comments

Коломийський парк

Коломийський парк

 Коломийський парк

 

Цей парк завжди чекає на людей

Стоїш , мовчиш по справжньому щасливий,

Коли обійми затишок алей

чи прихистить од весняної зливи .

Він бачив мудрість давніх поколінь

Тому цей час для тебе зупиняє

Присядь , погомони з ним , відпочинь .

Він знає щось таке , що ти не знаєш

 

0 Comments

Коломийська щетинно щіткова фабрика

Коломийська щетинно щіткова фабрика

 

Як і багато інших підприємств коломийщини , раніше процвітаючих , а нині знищених і забутих , Коломийська щетинно щіткова фабрика має свою давню історію .

0 Comments

Коломийська швейна фабрика

Коломийська швейна фабрика

 

Так склалося , що поряд з архітектурними шедеврами старовинної забудови постала абсолютно індустріальна одиниця - Коломийська швейна фабрика .

 

0 Comments

Паради СРСР в Коломиї

Паради СРСР в Коломиї

Погляд в минуле людей , які були свідками і заручниками тої системи . Особливистью політтехнологій тих часів були масові добровільно - примусові заходи . Одним з таких аспектів , - наймасовішими були паради . Компартія використовувала свій державний ресурс по повній програмі . В наступному фільмі В . Нагірного ми зможемо відчути і побачити всю ту атмосферу буття в СРСР .

 

 

0 Comments

Коломийська школа №10

Коломийська школа №10

0 Comments

Австрійські казарми у Коломиї

Австрійські казарми у Коломиї

Цікава понад столітня історія австрійських казарм у Коломиї . Архітектурна памятка нащадкам помалу руйнується не стільки від сивої давнини , а скільки руками самих людей .

0 Comments

Весна у Коломиї

Весна у Коломиї

Завітайте до нас навесні,

Як каштани заквітчані мріють,

Як злітають над Прутом пісні,

Завітайте до нас в Коломию!

0 Comments

Історія коломийського озера

 

Історія коломийського озера

Як насправді зявилося озеро в Коломиї та поруч з ним парк . ? Про це та інші цікаві факти у фільмографії В Нагірного .

0 Comments

Коломийський костел

Коломийський костел ордену отців-єзуїтів Іґнація Лойоли відомий з кінця XIX століття. Про його історію розповідає тележурналіст Василь Нагірний.

0 Comments

Таємниці Старого ринку

Таємниці Старого ринку

Таємниці старого ринку

Давню і цікаву історію має Коломийський ринок. Це нова режисерська праця Василя Нагірного з несподіваними ракурсами.

0 Comments

Революційний дух Коломиї

 

Революційний дух Коломиї

Фото

 

 

 

 

0 Comments

Особливості коломийського пивоваріння

Особливості коломийського пивоваріння

 

Фото

Як відомо , що губить людей не пиво , а губить людей вода . 

 

 

 

0 Comments

Водна стихія

>

Водна стихія

 

Повені . Скільки і які і коли відбулися з незапам ятних часів на Коломийщині . Про це далі у відеосюжеті В. Нагірного .

 

0 Comments

Війна

ВІЙНА

 

Тема війни у телефільмі журналіста Василя Нагірного викликана подіями, які відбуваються в Україні...

0 Comments

коломийські масони

коломийські масони

 коломийські масони

 

0 Comments

Коломийські портрети

Коломийські портрети

Коломийські портрети

 

0 Comments

Коломийський політехнічний коледж

Коломийський політехнічний коледж >

Коломийський політехнічний коледж

 

0 Comments

Коломийська школа №2

Коломийська школа №2"

 

0 Comments

Вечір у зимовій Коломиї

Вечір у зимовій Коломиї

Зимова Коломия

Романтизм зимової Коломиї в баченні В. Нагірного

 

0 Comments

Цвинтар розбитих ілюзій

Цвинтар розбитих ілюзій

 

dsc_0017-1

Аби війна на цьому святому місці нарешті закінчилася . Де б перестали воювати з мертвими загубивши елементарні поняття - етики , моралі , гріх . Забуваючи про саму повагу до помяті героів кожної нації

0 Comments

Бандера із минулого у вічність

Бандера із минулого у вічність

{module поділитися}

0 Comments

Таємниці старої Праги

Таємниці старої Праги

Головним символом старої Праги є скульптурна композиція св. Вацлова - покровителя Чехії і до того ж це місце вважається одним з найзнаменитіших та найвеличніших майданів Європи .




Назва міста походить від слова prak - поріг . Уся ця архітектура будинків , соборів , ратуші та веж вражає своєю гармонією та помпезністью . Тут можна практично круглодобово відвідати любий храм .І основною принадою є казкової краси діючий катедральний собор св. Віта . Недарма в Прагу приїзджають усі закохані , тут можна побродити тихими вуличками та посидіти в затишних та привітних кафе за філіжанкою кави .

0 Comments

Шевченко на землі коломийській

Шевченко на землі коломийській

Чи ступала нога Шевченка на землю Карпатську ? Подейкують... Але хіба в тому справа , коли душа істинного патріота наскрізь просякнута духом великого Кобзаря .



Перший відомий музично-літературний вечір присвячений Тарасові Шевченку відбувся 8 березня 1880 року заходом літературно-драматичного товариства та місцевої філії Просвіти .А перед портретом Кобзаря студенти клялися вірою і правдою служити українському народу .І кожний рік і кожне покоління ,і кожна свідома душа пронесла в собі той бунтівний дух свободи великого Кобзаря .

0 Comments

Аудієнція у цісаря Карла 1

Аудієнція у цісаря Карла I

200 років тому на цих площах вирував люд - вирішувалася доля Європи періоду після Наполеонівської війни .
Брандес над Лабем отримав міський статус у 16 ст. від імператора Рудольфа -2 .


Замок Брандис-над-Лабою відомий як мисливська резиденція імператора Рудольфа II, найбільшого чеського мецената і науковця. Саме він свого часу переніс столицю Австрійської імперії з Відня до Праги. Імператор був незвичайною людиною з дивацтвами, межували з психічними відхиленнями, що не заважало йому зібрати багатющу колекцію предметів мистецтва, науки та інтелекту.




Королівський замок Брандис в минулому був улюбленим місцем полювання правителів з роду Габсбургів. Цінний пам'ятник старовини епохи Відродження, з добре збереженим сграфіто, вперше за останні 700 років відкрився для відвідувачів. Відреставровані зали та інтер'єрна експозиція свідчать про перебування тут всіх імператорів монархії, яким замок належав аж до 1918 року.

Частиною обширних наукових колекцій, зібраних тут у XIX столітті відомим мандрівником - ерцгерцогом Людвігом Сальватором, з родини Тосканських Габсбургів, є унікальна бібліотека, розташована у найстарішому, готичному крилі. Цікаві також кімнати, які, в період своєї служби в тутешньому драгунському полку, займав останній австро-угорський імператор - Карл I Австрійський. Романтику минулих часів підкреслюють огляди замку, у супроводі драгунських офіцерів у старовинних мундирах. Новинкою є стильний Тосканський ресторан, витриманий в стилі ренесанс, який розташований у колишніх палацових кухнях, з літніх терас яких відкривається дивовижний вид на місто Стара Болеслав і річку Лабу. Замок Брандис - резиденція останнього імператора Австро-Угорщини Карла 1-го Австрійського, в якому під час війни з Наполеоном проходила зустріч російського імператора Олександра 1-го і німецького кайзера Фрідріха Вільгельма.  У Тосканській бібліотеці замку можна ознайомитися з однією з найдавніших карт Богемії, колекцією зброї.

0 Comments

Родина Іваничуків

Світлини коломийської родини.
Родина Іваничуків

 

0 Comments

Габсбурги у Коломиї

Габсбурги у Коломиї

Династію визначних австрійських правителів Габсбургів заснував ще 1096 року німецький князь Вернер перший .А як не згадати про найвидатнішу правительку тих часів Марію Терезію , про що говорять срібні монети з її гордим профилем , які мали за честь носити заможні покутянки та гуцулки . Найтриваліше правління , володаря практично всіх земель Європи , Франца Йосифа теж неаби як відбилося на історії Коломиї . Ще до тепер залишилися згадки про цю династію в Коломиї , що по вул Хмельницького . Ці споруди є ознакою майже королівської приналежності коломийської історичної цінності .

0 Comments

Триптих

Триптих .



Цей триптих не є просто словом і не просто фільмографія . Вслуховуючись в кожне слово , вдивляючись в кожну сторінку виразно відчуваєш струни душі тамтешнього , чи то сьогодення . Розумієш цілістність часу і плинність історичних подій , які міцно вплітаються в наше життя , немов та мелодія , що звучить в наших душах у продовж всього нашого буття .

0 Comments

Музей Гуцульщини та Покуття

Музей Гуцульщини та Покуття

Коломия не помия
Всі ті мають знати .
В Коломиї дім народний
Мають будувати .



 Більш , як століття такими словами розпочав свій вірш ось про цей будинок Рожнівський поет Атанасій Гаврилюк і продовжив -

 

Воздвигнемо в Коломиї
Чудо небувале,
Та покажем всьому світу ,
Що ми не пропали .
Що русь наша Коломийська
Двигнеться по світу
Будуть наші добрі діла
Споминати діти .
Будуть діти споминати
Довгими літами
Коломию прославляти
Понад городами .


0 Comments

Скуба - Гах Дмитро

Скуба - Гах Дмитро

 

Будь горда за них Україно,
Ти вічна в їх жертві,
А вони вічні у тобі .
Марко Боєслав

Герої УПА провадили визвольний рух на околицях Коломиї не дивлячись на те , що різношерстні вороги обступили їх з усіх сторін . Мужність і нездоланність святої віри у свободу неньки України допомагала їм у нерівних боях .

ГЕРОЯМ СЛАВА !

0 Comments

Коломийське гетто

Коломийське гетто

 

Ніщо так не плинно , як історія .В жерновах історії нашого міста зникло не одно племя . Цього разу у фільмі В. Нагірного ведеться оповідь про єврейський нарід , який тисячоліттями зазнавав гоніння суспільством . І в нашлму місті їх проживання було не легким , про що є свідками не одне меморіальне поховання , понищені цвинтарі та синагоги .


0 Comments

Чотири пори року

Чотири пори року в Коломиї

 

Весна
Завтайте до нас на весні,
Як каштани заквітчані мріють,
Як злітають над Прутом пісні.
завітайте до нас в Коломию .



Літо
Може тут ваше щастя живе ,
Може стрінете дівчину милу
Коли вечір липневий спаде
З полонин запашних в Коломию.

Осінь.
Завітайте до нас в осени
На веселі святкові забави.
Станьте з нами в танок вогняний ,
Як заграють сопілка й цимбали

Зима
І тоді ,як пухнаста зима
Білим килимом землю укриє,
Як смерічку мороз обійма
Коломия вас сердцем зігріє.

0 Comments

Історія Народного дому Коломиї

Каса Щаднича

 

вулиця Театральна з своєю 100-річною історією і головною візитівкою -Народний дім , є чи не найпрекраснішою оздобою оспіваною багатьма митцями , в Коломиї. Історія побудови Народного дому сягає  1892р.Головним символом на фронтоні якого є блоха . В малій залі каси щадничої , як на той час було названо цю прекрасну споруду , вперше в Коломиї було створено перший в місті кінематографічний салон Геліос .Тут вітали ,оперну діву, відому на весь світ - Соломію Крушельницьку .
В часи Радянської влади будинок був відданий в розпорядження військових і переіменовано на будинок офіцерів .
В 1953 р. значної шкоди будівля зазнала від пожежі .
А нині знову повернуто історичне минуле і призначення - бути завжди Народним .

0 Comments

Коломийська сотка

Коломийська сотка

 

Історія коломийської "сотки". Фільм Василя Нагірного.

Повна біографія кожного з будинків головної вулиці міста . Лише тут пізнаєш плинність часу .

0 Comments

Торговиця

Торговиця

Яке найважливіше місце ми можемо назвати в місті ? Чи то  ратуша ? Чи то візантійської архітектури церква ? Може й так . Але на превеликий подив наважливіше паралельне життя вирує не інакше , як на торговиці - місце , де можна придбати все,що душа побажає . Адже тут виставляється на продаж крам різних за своїми звичаями і вподобаннями люду . Хто з своїми вовняними ліжниками , чи то ковалі з реманентом для селян , вишиванки , гуцульска гуслянка , та все й не перелічити . То треба побачити і почути . Тут панує своя , особлива атмосфера , куди приходять і просто так - себе показати і на других подивитися .

0 Comments

Таємниці підземелля Коломиї

Таємниці підземелля Коломиї


В історії Коломиї і понині є ще багато таємниць , а особливо про підземелля . Багато втрачено на завжди з плином часу . Але чимало і по нині справно слугує людям . Про це розповідає новий фільм журналіста Василя Нагірного, присвячений історії коломийських підвалів, у яких знайдено давні настінні написи арештантів різних окупаційних режимів.

0 Comments

Історія Коломийського драматичного театру

Історія Коломийського драматичного театру

 
165-ий театральний сезон розпочинає Коломийський академічний обласний драматичний театр імені Івана Озаркевича, відкриття якого відбудеться на День міста 19 серпня. Про історію становлення театру, його найзнаменніші віхи розповідає новий фільм тележурналіста Василя Нагірного.

0 Comments

Швейцарія

Швейцарія

 
Причиною появи цього фільму стала книжка "Швайцарія", яку у міжвоєнний період минулого століття написала коломийський журналіст і українська громадська діячка Олена Кисівська. Події фільму перегукуються з тими, які описує наша краянка. Автор стрічки Василь Нагірний пройшов місцями відомої дослідниці минулого віку і спробував передати власні враження через призму камери.

0 Comments

Писанки

0 Comments

Школа №9

Школа №9

На рік 2011 припадає одразу кілька "круглих" дат, які стосуються закладу, де сьогодні розміщено Коломийський природничо-математичний ліцей. Про це створено новий фільм тележурналіста Василя Нагірного.

0 Comments

Коломийський Народний дім

Коломийський Народний дім

 Коломийський Народний дім має довгу й цікаву історію. Про це у своєму новому фільмі розповідає журналіст, автор і ведучий програми Василь Нагірний.

 

0 Comments

Підпільна катівня у центрі Коломиї

Підпільна катівня у центрі Коломиї

Історія Коломийської гардинно-трикотажної фабрики співзвучна з глобальними подіями двадцятого віку. Періоди її розвитку, становлення і занепаду тісно пов'язані з найдавнішою спорудою міста, що на бульварі Лесі Українки. Про те, які таємниці ховаються за цими сірими мурами й розповідає чергове теледослідження журналіста-краєзнавця Василя Нагірного.

 

 

0 Comments

Запорожці у Коломиї

Запорожці у Коломиї
Коломийський міщанин Ференц, чи то пак Федір Горбаш був людиною-патріотом, яка спромоглася запросити до міста три сотні запорізьких козацьких вершників гетьмана Б. Хмельницького. В ході знаменитого визвольного походу на Львів вони розправилися з польськими магнатами краю. Про це у поетичній формі розповідає у своєму фільмі журналіст Василь Нагірний.

 

 

http://mistokola.at.ua

0 Comments

Коломийська дитяча музична школа №1

95 років тому в Коломиї зародився мистецький осередок, який став музичною альма-матір’ю не для одного десятка талановитих музикантів. Чим школа живе сьогодні, та хто навчає дітей любити музику, - розповість ця програма.

0 Comments

Коломийська школа №8

Коломийська школа №8
В цьому будинку, на вулиці Коперніка у Коломиї протягом століття навчалися представника багатьох національностей, нині це загальноосвітня школа №8 імені Пушкіна. Про історію навчального закладу дивіться новий фільм тележурналіста Василя Нагірного.

 

 

0 Comments

Коломийська школа №5

Коломийська школа №5
Коломийська школа №5 одна з найдавніших навчальних закладів міста, що складає величезний культурний пласт краю. Добрі традиції продовжують наші сучасники... Про це новий фільм члена НСЖУ Василя Нагірного.

 

0 Comments

Коломийський костел

Коломийський костел

Коломийський костел ордену отців-єзуїтів Іґнація Лойоли відомий з кінця XIX століття. Про його історію розповідає тележурналіст Василь Нагірний.

0 Comments

День народження відзначила найстарша політув'язнена

Свій День народження відзначила найстарша на Коломийщині політув'язнена. Ганні Нагірній (мати Василя Нагірного) виповнилося 92 роки. У свій поважний вік жінка сповнена життя та наснаги. Прийшли привітати її зі святом побратими політв'язні, меценати та представники засобів масової інформації.

0 Comments

120 років тому

На рік 2011 припадає одразу кілька "круглих" дат, які стосуються закладу, де сьогодні розміщено Коломийський природничо-математичний ліцей. Про це створено новий фільм тележурналіста Василя Нагірного.



0 Comments

Катедральний собор Преображення Господнього

Катедральний собор Преображення Господнього

КОЛОМИЙСЬКИЙ КАТЕДРАЛЬНИЙ СОБОР ПРЕОБРАЖЕННЯ ГОСПОДНЬОГО - ОДИН З НОВІТНІХ АРХІТЕКТУРНИХ ШЕДЕВРІВ МІСТА, ЯКИЙ ГАРМОНІЙНО ДОПОВНЮЄ ДАВНЮ ЗАБУДОВУ СЕРЕДМІСТЯ. ІНІЦІАТОРОМ ПОБУДОВИ ВЕЛИЧНОГО ХРАМУ СТАВ СПОВІДНИК ВІРИ, ВЛАДИКА КИР ПАВЛО ВАСИЛИК - ПЕРШИЙ ЄПИСКОП КОЛОМИЙСЬКО-ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ЄПАРХІЇ УГКЦ. ЗА ЗНАЧНІ ЗАСЛУГИ ПЕРЕД ЦЕРКВОЮ І ГРОМАДОЮ ВІН УДОСТОЄНИЙ ЧЕСТІ БУТИ ПОХОВАНИМ ПОРУЧ ЗІ СВОЇМ ДУХОВНИМ ДІТИЩЕМ. ПРО ЦІ ІСТОРИЧНІ ПОДІЇ ТА ДЕЯКІ МАЛОВІДОМІ ФАКТИ КОЛОМИЙСЬКОЇ КАТЕДРИ, ДИВІТЬСЯ У НОВОМУ ТЕЛЕФІЛЬМІ ЖУРНАЛІСТА ВАСИЛЯ НАГІРНОГО ІЗ ЦИКЛУ "МІСТО КОЛА - СПАДОК ПРЕДКІВ".



0 Comments

школа №3 м.Коломия

школа №3 м.Коломия

Школа №3, що в Коломиї, вважається однією з найдавніших серед навчальних закладів міста. Маленька, але з широкою біографією, багатою плеядою учнів та випускників, відомими династичними традиціями. Автор і ведучий нового фільму -- тележурналіст Василь Нагірний.

 

0 Comments

Храм святого Йосафата

Храм святого Йосафата

Церква Святого Йосафата (1775 р.), яку ще називають дитячою церквою. Чому дитячою ? А тому, що у радянський час церква була зачинена як храм для молитви, з 1946 року там була військова частина, солдати зруйнували дзвіницю, стіни костелу і таким чином церква стала служити великим приміщенням для дитячого магазину. Були домуровані додаткові приміщення для того, щоб не залишилося нічого, щоб б нагадувало коломиянам про колишній храм. 1 грудня 1991 року Владика Сафрон Дмитренко осв ятив церкву як «дитячу» – для виховання дітей. Таким чином було збережено профіль будівлі . Автором храму був знаменитий Бернард Меретин, який збудував чималу кількість шедеврів у Західній Україні.



0 Comments

Світлини коломийської родини" Сергій Козлов

Світлини коломийської родини" Сергій Козлов

Автор і ведучий програми, тележурналіст Василь Нагірний, вивів головним героєм програми циклу "Світлини коломийської родини" відомого культурного діяча міста Коломиї Сергія Козлова. Перед глядачами проходить сторінки його цікавого післявоєнного життя у місті над Прутом.

 

0 Comments

Історія  Адама Міцкевича

0 Comments

вулиця Довбуша

вулиця Довбуша
 

Вулиця Олекси Довбуша, що в Коломиї - одна з найдовших (7 км.) та найцікавіших в історичному плані давнього покутського міста. Про тих, хто залишив слід на цій вулиці, веде телерозповідь журналіст, автор та ведучий Василь Нагірний.

 

0 Comments

Михайлівська церква

Михайлівська церква

0 Comments

золотий вік фонтанів м.Коломиї

золотий вік фонтанів м.Коломиї

Золотий вік фонтанів

Що є ознакою справжнього міста ? Це безперечно , його адміністративний статус . У кожному значимішому місті існують мікрорайони , розбиті на широкі , заповнені автотранспортом вулиці, од яких хочетьсч втекти в парки і сквери , де створено умови для т. зв. культурного відпочинку. А що ж то за свято душі й тіла , коли зелена оаза не вдекорована фонтаном ? Ще середнє покоління городян добре пам ятає , що після другої світової війни в різних районах Коломиї діяло чотири фонтани , які в літку вивергали каскади водних струменів на радість і втіху дорослих та дітей .


 

 

 

 

 

 

0 Comments

Вулиця Чайковського у Коломиї

Вулиця Чайковського у Коломиї

австрійські казарми

Під загрозою знищення опинилася коломийська історична пам'ятка архітектури - австрійські казарми, у яких 1918 року квартирував піхотний полк Українських січових стрільців. 1 листопада, згаданого року, вони перебрали владу від поляків і встановили Західноукраїнську народну республіку. У той славний час у цих стінах побував полковник УСС Вільгельм Лотрінген - онук імператора Австро-Угорщини Франца Йосифа I. Ці поді лягли в основу нового фільму тележурналіста Василя Нагірного.

 

0 Comments

КОЛОМИЙСЬКА РАТУША

 

коломийська ратуша

Історія головної будівлі міста над Прутом.

 


 

 

 

В небі над Коломиєю

Новий документальний фільм тележурналіста Василя Нагірного "В небі над містом" - це розповідь, в якій фігурують перші українські пілоти, та гідні продовжувачі їхньої звитяжної справи, чиє життя і діяльність тісно пов'язана з Коломиєю.

 

 

 

 

Гуцульский весільний драйв.

Гуцул - людина з принципом . А принцип той є самодостатністю і самоствердженням в усьому .Не так щоб ,як у всіх , але й не гірше .А тому підхід до любої справи дуже прискіпливий і з гонором .І щоб то не робилося , чи то хрестини , чи то весілля , чи просто сіно в оборіг скидати - то все має бути файно і добротно . Бо хочу вам сказати живучи в суворих гірських умовах матінка природа навчила їх робити раз і на довго бо помилки потім дорого обходяться , та й людям на сміх .

Гуцул вміє не тільки файно відпочити , але й так само щиро працювати .

Підпільна катівня у центрі Коломиї

Історія Коломийської гардинно-трикотажної фабрики співзвучна з глобальними подіями двадцятого віку. Періоди її розвитку, становлення і занепаду тісно пов'язані з найдавнішою спорудою міста, що на бульварі Лесі Українки. Про те, які таємниці ховаються за цими сірими мурами й розповідає чергове теледослідження журналіста-краєзнавця Василя Нагірного.