Музей «Борцям за волю України»

 

Адреса: вул. Богуна, 9, м. Городенка, Городенківський р-н, 78100 Опис: Музей відкрито на Покрову Пресвятої Богородиці 14.10.2002 р. Засновник музею - Струк Михайло Іванович, учасник бойових дій ОУН – УПА. У 2000 р., в день Перемоги, Михайло Струк побачив, як місцеві мешканці вшановували пам’ять воїнів УПА,

загиблих на фронтах Великої Вітчизняної війни, в катівнях КГБ, в Сибіру; і це спонукало п. Струка до ідеї створення музею «Борцям за волю України».Найперше він домовився про кімнату, в якій можна було розмістити експонати. Потім почав збір фотографій та інших матеріалів для музею. У 2002 році музей був відкритий. Робочі дні: понеділок - п’ятниця; Вихідні дні: субота - неділя Години роботи: з 8:00 до 14:00 год.

Літературно-меморіальний музей Леся Мартовича

 

Адреса: с. Торговиця, 78161 Городенківський р-н тел.: (03430) 5-90-74 Опис: Літературно-меморіальний музей Леся Мартовича засновано до 100-річчя з дня народження письменника (12.02.1971 року). Яскрава, багатогранна сатира Леся Мартовича – це цінний матеріал для характеристики політики, культури і загальної атмосфери в Австро-Угорській монархії.

Безсмертні творіння сатирика назавжди увійшли в золотий фонд нашої культури. Письменник жив і творив за девізом: “Не для слави, а для людей”. В експозиції представлені макет хати, в якій народився письменник, селянський одяг його батьків. Численні фотографії, особисті речі родичів письменника, спогади односельчан розповідають про дитинство Л.Мартовича. Експонується матрикул Л.Мартовича, виданий Віденським університетом в 1902 р., який засвідчує, що письменник теж там навчався.

Музей історії села та визвольних змагань ім. Романа Шухевича

Адреса: сільрада, вул. Незалежності, с. Тишківці, Городенківський р-н, 76124 тел.: (03430) 4-22-86 Опис: Невелика експозиція, розміщена у Народному домі, розповідає про історію села, родину Шухевичів, діяльність «Просвіти»,

а також про тяжкі часи – депортації та репресії.Діючі експозиції музею: з життя та творчості видатних людей; з побуту та етнографії; з визвольної боротьби українського народу.

Кімната–музей села Чернятин при бібліотеці-філіалі

Адреса: вул. Шевченка, 1, с. Чернятин, Городенківський р-н, 78126 Опис: Заснований музей у 2006 році. Основні напрями діяльності: зберігання старовини; ознайомлення відвідувачів з історією села Чернятин. Профіль музею: краєзнавчий Вихідні дні: понеділок Години роботи: з 12:00 до 21:00 год. Обідня перерва: з 16:00 до 18:00 год.

Історико-краєзнавчий музей с. Чернелиця

Адреса: вул. Незалежності, 14, с. Чернелиця, Городенківський р-н, 78112 тел.: (03430) 5-52-91 Опис: Заснований музей у 1956 році. Основні напрями діяльності: навчальний; виховний; дослідницький. Профіль музею: історичний, краєзнавчий. Вихідні дні: субота - неділя Години роботи : з 8.30 до 15.05 год.

Музей «Борцям за волю України»

с. Копачинці Адреса: вул. Вільна Україна, с. Копачинці, Городенківський р-н, 78110 Опис: Заснований музей у 2002 році. Профіль музею: історичний та краєзнавчий. Тут діють такі експозиції: з історико-архітектурної спадщини; з визвольної боротьби українського народу.

Історико-краєзнавчий музей с. Кунисівці

Адреса: вул. Грушевського, 17, с. Кунисівці, Городенківський р-н, 78111 тел.: (03430) 4-92-49 Опис: Історико-краєзнавчий музей, який знаходиться у приміщенні Кунисівської ЗОШ І–ІІ ст. заснований колишнім директором школи, нині покійним Морозом Василем Петровичем у 1990 р., на основі краєзнавчого матеріалу. Музей працює на добровільних засадах і обслуговується вчителями та учнями школи.

Загальна площа музею - 30 м. кв. Експозиції поділяють на наступні розділи: «Наш край в давнину»; «Київська Русь»; «Галицько-Волинське князівство»; «Національно-визвольний рух»; «Етнографія»; «Тваринний світ».Цінними експонатами музею є знаряддя праці первісної людини, що перебувала на території села близько 100 тис. років тому, а саме крем’яні рубила, ножі, пластинки, скребки, наконечники стріл та списів, кам’яні мотики, а також фрагменти глиняного міцного посуду трипільської культури; знаряддя обробки рослинного волокна: гребінь для розчісування волокна, дергівка, веретено, прядка; жіночий одяг: сорочки, запаска, фота, очіпок, хустка, стрічки, намиста, чоботи, черевики; чоловічий одяг: сорочка, портки, чоботи, сордак, кожух; ткацькі вироби: скатерка, верета, налавник; документи, які відносяться до періоду Великої Вітчизняної війни, а також уламки зброї. Музей поновлюється новими експозиціями культурно-побутового характеру. Робочі дні: понеділок – п’ятниця Вихідні дні: субота - неділя Години роботи : з 12:00 до 15:00 год.